حواشی فوتبالیست ها در ایران و خارج از ایران

0 دیدگاه

بدون هیچ شک و تردیدی فوتبال پرطرفدارترین و محبوب ترین ورزش در سراسر جهان محسوب می شود. این ورزش هیجان انگیز در ایران هم مثل سایر نقاط دنیا از طرفداران بی شماری برخورد دار است و طبیعی است که مسائل مربوط به آن با حساسیت بیشتری از طرف مخاطبین سرشار آن پیگیری می شود. در این بین حواشی فوتبالیست ها از استقبال گسترده ای بین مردم برخوردار است. به صورت کامل به پر حاشیه ترین مربی های جهان نیز پرداخته ایم.

حواشی فوتبالیست ها بیشتر در مورد چه موضوعاتی است؟

حواشی فوتبالیست ها بیشتر در مورد چه موضوعاتی است؟

از آن جایی که درباره ی بخش های مختلفی از زندگی بازیکنان فوتبال به طور رسمی خبری از جانب آن ها منتشر نمی شود، بنابراین همیشه در مورد این ابعاد از زندگی آن ها مثل: روابط شخصی، میزان درآمد فوتبالیست ها، اختلافات آن ها با یکدیگر و غیره اخبار بسیاری در منابع مختلف منتشر می شود که بسیاری از آن ها توسط آن ها تایید و یا تکذیب نمی شود و در نتیجه در هاله ای از ابهام باقی می ماند.

حواشی فوتبالیست ها چه تاثیری در زندگی حرفه ای آن ها می گذارد؟

حاشیه ها گاهی آن قدر در منابع مختلف تکرار می شود و ابعاد آن بزرگ می شود که در زندگی حرفه ای آن ها هم اثر می گذارد.

این اخبار می تواند اثری مثبت و یا مخرب داشته باشد، برای مثال ممکن است، خبرهایی منفی درباره ی بازیکنی پخش شود و در این صورت کمیته ی انضباطی برای رسیدگی به آن وارد کار شود.

کدام یک از فوتبالیست ها بیشتر دچار حاشیه شده اند؟

در زیر برخی از پر حاشیه ترین های فوتبال ایران را برای شما بررسی خواهیم کرد:

مهدی طارمی

مهدی طارمی بازیکن پست مهاجم مشهور فوتبال ایران و متولد 1371 است. این بازیکن علاوه بر بازی های درخشانی که در کارنامه ی خود دارد ولی حاشیه های ریز و درشت بسیاری هم در کارنامه ی خود دارد، برای مثال در سال 96-95 در حالی که با تیم پرسپولیس تهران به توافق رسیده بود به طور ناگهانی و بی خبر به ترکیه رفته و به یک تیم ترکی پیوست که با حواشی بسیاری مواجه شد و باعث شد از تصمیم خود برگشته و مجدد به پرسپولیس برگردد.

جنجال های او در آن سال به همین جا ختم نشد، در همان موقع یک برنامه در تلویزیون اسنادی را ارائه داد مبنی بر آن که حدود یک میلیارد پول از شخص ” حسین هدایتی ” به منظور دادن آن به تیم ریزه (همان تیم ترکیه ای) توسط شخص مهدی طارمی رونمایی کرد که وی آن مبلغ ذکر شده را برای خرید یک خودرو پورشه صرف کرده است.

خبرنگاری به نام امین فردین که به دنبال اخبار حاشیه فوتبالیت ها است، چندی پیش خبری مبنی بر نامزدی طارمی با شخصی به نام نیلی افشار اعلام کرد که البته به شدت تکذیب شد. به دنبال درخشش این بازیکن در لیگ پرتغال و ارسال پیام های پر از مهر از هواداران او، دختری پرتغالی از اون در صفحه ی توییت وی خواستگاری کرد که البته پاسخی دریافت نکرد. به این صورت شد که هم اکنون در لیست حواشی فوتبالیست ها قرار گرفته است.

حاشیه های زندگی شخصی این بازیکن با انتشار فیلم و عکس هایی از او و یکی از بازیگران سینمای ایران ” سحر قریشی ” ادامه یافت که البته این ارتباط پس از مدتی قطع شد. همچنین هوادارن این بازیکن ادعا می کنند، خودروی گران قیمتی که متعلق به او است در حقیقت هدیه ای لوکس از طرف امیر قطر به وی است. این بازیکن درخشان فوتبال ایران در چند مصاحبه درباره ی زندگی شخصی خود اعلام کرده که خواهر و برادر او طرفدار تیم استقلال هستند و در اوقات بیکاری با آن ها پلی استیشن بازی می کند.

رامین رضائیان

رامین رضاییان از بازیکنان درخشان و پرحاشیه ی فوتبال ایران است. این بازیکن پرسپولیس در دوره ای به علت درگیری با علی علیپور، توسط ” برانکو ایوانکوویچ ” از ترکیب پرسپولیس کنار گذاشته شد و با تیم استقلال هم بر سر مبلغ قرارداد به توافق نرسید. در دوره ای دیگر این بازیکن با وجود قرارداد برای فصل آتی با تیم پرسپولیس، این قرارداد را به طور ناگهانی و یک طرفه فسخ کرده و به ترکیه رفت که البته با این تیم هم به توافق نرسید و دوباره ناگهانی به تیم پرسپولیس پیوست.

رامین رضائیان به همراه هم بازی خود مهدی طارمی در یک مهمانی شبانه در هتلی مجلل در قطر به دام دوربین ها افتاد و این در حالی بود که دو تن از خانم های معروف اینستاگرامی هم در آن شب در آن مهمانی حضور داشتند و این یک جا بودن از چشمان مخاطبین دور نماند و شایعاتی مبنی بر ارتباط بین آن ها به سرعت در فضای مجازی شکل گرفت.

هر دو بازیکن به شدت واکنش نشان دادند و این شایعات را تکذیب کردند. درباره او باید بیان شود جدیدا خبری مبنی بر بازگشت رامین رضاییان به تیم ملی وجود دارد که می توانید آن را دنبال نمایید.

علی دایی

بدون شک نام علی دایی با فوتبال ایران گره خورده است. علی دایی از بزرگان این ورزش پر طرفدار حساب می شود و جایگاه ویژه ای چه در عرصه ی ورزش بین الملل و چه در نزد بسیاری از اقشار مردم ایران دارد. این بازیکن درخشان تیم ملی ایران به ندرت دارای حاشیه ای منفی بوده است و به جز دنبال کردن ورزش حرفه ای، از ثروت و شهرت خود برای کمک و انجام امور خیریه به اقشار مختلف جامعه استفاده کرده است.

برای مثال در بسیاری از حوادث ناشی از بلایای طبیعی (مانند زلزله ی سرپل ذهاب استان کرمانشاه) این بازیکن از پیشگامان کمک به مردم منطقه بود. در روز های اخیر، یک سارق در منطقه ی شمال شهر تهران اقدام به ربودن گردنبند علی دایی کرد که پلیس او را دستگیر کرد، این بازیکن اعلام کرد که به آزادی این سارق رضایت نمی دهد تا درس عبرتی برای سایرین شود. البته وی با توجه به شایعات زیادی که در موردش وجود داشته در لیست حواشی فوتبالیست ها ما قرار گرفته است.

سوشا مکانی

وقتی صحبت از حواشی فوتبالیست های ایران باشد، بدون شک نام سوشا مکانی هم به میان خواهد آمد. او از جمله بازیکنانی است که دوران ورزشی بسیار جنجالی داشت که دامنه و تبعات سنگینی هم برای او به همراه آورد. برای مثال با انتشار عکس ها و فیلم هایی خصوصی از رابطه ی او با یک خانم تا پوشیدن لباس و شلواری با طرح ” باب اسفنجی ” همگی باعث شد که او دو دوره ی 6 ماهه یعنی مجموعا 12 ماه از فوتبال محروم شود و همچنین متحمل دریافت جریمه و جلسات کمیته ی اخلاقی شود.

این بازیکن همیشه برای نوع پوشش غیرمعمول خود مورد سوال بود و یک بار در پاسخ خبرنگاری اعلام کرد که لباس هایی با مبالغ میلیونی می خرد و ممکن است از نظر بقیه مناسب به نظر نرسد و همین اظهار نظر کافی بود تا دوباره موجی از جنجال را به راه بیاندازد. سوشا مکانی همواره هر نوع پخشی از عکس ها و فیلم های خصوصی خود را محکوم کرده و آن را به گردن فرصت طلبان انداخته است.

علیرضا جهانبخش

علیرضا جهانبخش اولین بازیکن ایرانی است که به عنوان آقای گل یک لیگ اروپایی دست یافت. (او در سال 2018 در لیگ حرفه ای هلند این عنوان را کسب کرد) این بازیکن به علت بازی در لیگ کشور هلند، ساکن آن جا بوده و بار ها ثابت کرده است که برخلاف بسیاری از هم تیمی های خود اهل حواشی فوتبالیست ها نیست. جهانبخش همراه با فوتبال حرفه ای در رشته ی زبان در کشور هلند تحصیل می کند.

اخبار حواشی فوتبالیست ها را از کجا دنبال کنیم؟

برای دنبال کردن و دانستن اخبار جنجالی دنیای فوتبال منابع مختلفی را می توان دنبال و بررسی کرد. از جمله ی این منابع می توان به پلتفرم اینستاگرام اشاره کرد که در آن صفحات متعددی به بحث درباره ی اخبار حواشی فوتبالیست ها می پردازد و به طور مرتب و روزانه مطالبی را در این زمینه انتشار می دهند، همچنین موتورهای جستجو از جمله گوگل هم می تواند منبع بسیار مناسبی برای بررسی و آگاهی از این خبر ها باشد.

فوتبالیست ها از حاشیه ها چگونه به نفع خود استفاده می کنند؟

شاید از نظر اکثریت مردم داشتن حاشیه بسیار بد باشد ولی در دنیای افراد مشهور همیشه این طور نیست. گاهی داشتن حاشیه های حتی منفی و غلط می تواند باعث بالا رفتن فالوور ها و بر سر زبان افتادن آن ها شود که این در دنیای مجازی امروزی یک نوع فرمول موفقیت محسوب می شود حتی اگر روش رسیدن به آن غلط باشد.

حواشی فوتبالیست های خارجی در ایران

دنیای حاشیه و جنجال فقط مختص فوتبال ایران نیست و فوتبالیست های خارجی مقیم ایران هم از این حاشیه ها در امان نیستند. از کشیدن موهای یک منتقد در جلوی هتل توسط گادوین منشا تا دلخوری ها و کشمکش با اعضای دیگر، همگی از نگاه مخاطبین فوتبال دور نمی ماند.

حاشیه های بازیکن های قدیمی ایرانی

دنیای فوتبال همیشه حاشیه ساز بوده و بازیکنان قدیمی هم از آن در امان نبودند، برای خواندن حاشیه سازهای قدیمی فوتبال ایران کافی است به موتورهای حستجوگری مثل گوگل مراجعه کنیم.

سوالات متداول

 1. پرحاشیه ترین بازیکن فوتبال ایران در چند سال اخیر چه کسی بوده است؟

  دنیای فوتبال همیشه حاشیه ساز بوده است، در سال های اخیر بازیکنانی چون سوشا مکانی، مهدی طارمی و غیره دارای حواشی بودند.

 2. تحصیلات علیرضا جهانبخش چیست؟

  این بازیکن اعلام کرده که در کنار فوتبال حرفه ای در رشته زبان دانشگاه هلند تحصیل می کند.

 3. حاشیه های علی دایی از چه نوعی است؟

  علی دایی از حاشیه های منفی دور بوده و به جز زندگی شخصی و فوتبال حرفه ای به امور خیریه نیز مشغول است.

 4. حاشیه ها چه تاثیری بر زندگی فوتبالیست ها دارد؟

  تاثیرات گوناگونی دارد و در برخی موارد باعث محرومیت آن ها هم می شود ولی از طرف دیگر سبب افزایش شهرت آن ها می تواند باشد.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0