عملکرد کی روش در مصر حضور کوتاه او و بازگشت به تیم ملی ایران

0 دیدگاه

نشریه مصری در گزارشی سرمربی سابق تیم ملی ایران را جزو سرمربی های برتر جهان اما سرمربی بدون اثر در فوتبال این کشور معرفی کرد. حال می خواهیم عملکرد کی روش در مصر را ارزیابی کنیم.

  • همچنین می توانید حواشی بازگشت کی روش به تیم ملی ایران را از طریق مقاله مورد نظر دنبال کنید.
عملکرد کی روش در تیم ملی مصر چگونه بود؟

عملکرد کی روش در تیم ملی مصر چگونه بود؟

کارلوس کی روش پس از حدود ۹ ماه دوری از فوتبال و رد پیشنهاد اتحادیه فوتبال عراق مبنی بر هدایت تیم ملی عراق، نهایتاً با اتحادیه فوتبال مصر به توافق رسید و در تاریخ ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۱ رسماً هدایت تیم ملی فوتبال مصر را به عهده گرفت. کی‌ روش جایگزین حسام البدری مص رسرمربی پیشین این تیم شد. او تمام تلاش خود را در این تیم به عمل آورد و شامل برد و باخت های زیادی شد البته باید گفته که دوره مشارکت او با تیم مصر کوتاه بوده است.

دلیل اخراج کی روش از مصر چه بود؟

در طی بازی های مصر و شکست های پی در پی کارلوس از راه پیدا نکردن به فینال رقابت های جام ملت های عرب و شکست در مرحله نیمه نهایی از تیم تونس باعث شد که هواداران مصری از او انتقادی سخت به عمل بیاورند. همین بهانه ای شد که سایت صدی البلاد بگوید کارلوس نتوانسته است هواداران مصری را قانع کند به همین دلیل کمپینی برای حذف این مربی تشکیل داده شده است. کارلوس در تصمیمیات فنی تیم سرکش عمل کرد و همین باعث شد که مصری ها از جام ملت های عرب جا بمانند. این اتفاقات مصری ها را نسبت به کی روش بی اعتماد کرد و خواهان حذف مربی از فدراسیون تیم خود شدند که در نهایت این اتفاق افتاد و کارلوس کی روش از این تیم خداحافظی کرد.

یکی دیگر از دلایل بد بودن عملکرد کی روش در مصر و حذف کی روش می تواند این باشد که او نه با رسانه ها مشکلی داشت نه با منتقدان اما شکل اصلی کی‌روش رئیس فدراسیون مصر است که رابطه خوبی با او ندارد.ردیس فدراسیون فوتبال مصر به این دلیل که کی روش باخت مصری ها را به داروی نادرست ربط داده ودر مصاحبه اش از مشکلات داخلی فوتبال مصر صحبت کرده کیفیت ورزشگاه های مصر را زیر سوال برده به شدت ناراحت و عصبانی است. او معتقد بود که کی روش باید این انتقادات را در دفتر فوتبال مصر مطرح می کرد تا حل شود نه این که در مصاحبه هایش فوتبال مصر را زیر سوال ببرد.

آیا عملکرد کی روش در مصر قابل قبول بود؟

پس از این که کی روش از ادامه کار با مصر انصراف داد استعفای این مربی پرتغالی از سوی فدراسیون فوتبال مصر پذیرفته نشده است. اخبار زیادی در این زمینه در چند روز گذشته منتشر شده و به نظر می رسد مقامات ورزش مصر از عملکرد کی روش در 5 ماه گذشته رضایت دارند و همین طور وزیر ورزش جوانان مصربه شدت از کارلوس کی روش حمایت کرد وخواهان ماندگاری این مربی پرتغالی در راس کادرفنی تیم ملی شد. کی روش برای مدت 4 ماه هدایت تیم ملی مصر را برعهده داشت و عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت. سرمربی کارلوس کی روش مصر را به فینال جام ملت های آفریقا رساند ولی در فینال در ضربات پنالتی مغلوب سنگال شد و قهرمانی آفریقا را از دست داد.

طعنه رسانه های خارجی به عملکرد این مربی چگونه بود؟

نشریه الیوم السابع مصر در گزارشی در مورد عملکرد کی روش در مصر به معرفی مربیان سرشناسی پرداخت که در فوتبال مصر موفق ظاهر نشدند و نتوانستند تاثیر مثبتی بگذارند. در کمال ناباوری و به دور از انتظار این رسانه مصری کارلوس کی روش را به عنوان نمونه بارز سرمربیان سرشناس جهان مطرح کرد که در فوتبال مصر اثری نداشت. نشریه مصری نوشت:  فوتبال مصر در سال های گذشته شاهد جذب مربیان بزرگ بسیاری با سابقه کاری قوی و شناخته شده در جهان بوده است، اما آنها هیچ اثر مثبتی از خود بر جای نگذاشتند، چه در تیم ملی مصر و چه در باشگاه ها. برخلاف آنچه شناخته شده است، مربیانی هستند که به فوتبال مصر آمدند که کارنامه قوی نداشتند اما با تیم ملی مصر و باشگاهی مانند مانوئل ژوزه، کابرال، فریرا و… به موفقیت های بزرگی دست یافتند.

نتایج کی روش در مصر چگونه بود؟

سرمربی پرتغالی در ۱۱ بازی ابتدایی خود با مصر، ۷ برد، سه تساوی و فقط یک باخت داشته با این وجود نظر می‌رسد که کارلوس کی‌ روش روزهای سختی را در فوتبال این کشورگذرانده است.

سوالات متداول

  1. عملکرد کی روش در مصر چگونه بود؟

    او به طور رسمی در11 بازی 7 برد و فقط 1 باخت داشته است.

  2. کارلوس کی روش چه مدت سرمربی تیم فوتبال مصر بوده است؟

    او به مدت چهار ماه سرمربیگری تیم مصر را بر عهده داشت.

  3. کدام رسانه خبری مصر کارلوس کی روش را فردی سرشناس معرفی کرد؟

    نشریه الیوم السابع مصر

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0