استادیوم سن سیرو یا همان ورزشگاه خانگی اینتر میلان ایتالیا

0 دیدگاه

بسیاری از ورزشگاه های ایتالیا در شهر های مختلف این کشور وجود دارند که امکانات بسیار زیادی با ظرفیت های متفاوتی دارند. اما بزرگ ترین استادیوم ایتالیا، استادیوم سن سیرو از بهترین استادیوم های سری آ می باشد که استادیوم جدید میلان هم هست. نام ورزشگاه اینترمیلان در گذشته ورزشگاه جوزپه مه آتزا بوده است که به افتخار گل زن برتر ایتالیا نام گذاری شده است.

 • به راحتی می توانید تنها با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” به بهترین سایت شرط بندی فوتبال با بونوس هایو ویژه دسترسی پیدا کنید.
معرفی استادیوم سن سیرو

معرفی استادیوم سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو یکی از بزرگ ترین استادیوم های فوتبال اروپا می باشد که نام کامل ورزشگاه سن سیرو به انگلیسی San siro می باشد و همین طور که گفته شد ورزشگاه سن سیرو جزو با امکانات ترین و پیشرفته ترین ورزشگاه های امروزی در دنیا می باشد و نام این ورزشگاه به شخصی باز می گردد که نام او نام جوزپه مه آتزا می باشد که در گذشته بهترین گل زن باشگاه اینتر میلان بوده است.

ظرفیت ورزشگاه سن سیرو چقدر است؟

ظرفیت ورزشگاه سن سیرو حداکثر 78275 نفر می باشد.

استادیوم سن سیرو کجا قرار دارد؟

ورزشگاه سن سیرو یعنی همان ورزشگاه جدید اینترمیلان، در محله ای شهر میلان و درغرب کشور ایتالیا واقع شده است که در نام خیابانی که ورزشگاه سن سیرو در آن قرار دارد، خیابان پیکولومیبی می باشد.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

ورزشگاه سن سیرو میزبان تیم های خانگی مختلفی بوده است که مهم ترین آن ها بازی های تیم های آث میلان و تیم اینتر میلان می باشد.

استادیوم سن سیرو در چه سالی ساخته شد؟

ورزشگاه سن سیرو در سال ۱۹۲۵ شروع به ساخت شده است که این ورزشگاه معماری و طراحی شبیه به طراحی انگلیسی ها دارد و هم چنین این ورزشگاه از چهار جایگاه تشکیل شده است که در مجموع ظرفیت ورزشگاه سن سیرو چیزی حدود سی و پنج هزار نفر بود و بالاخره افتتاحیه این ورزشگاه در سال ۱۹۴۹ بود که در ۱۹ سپتامبر این سال افتتاح شد. در روزی که افتتاحیه این ورزشگاه بوده است، تیم های میلان و اینتر با هم مسابقه‌ داشته اند که تماشا گران برای نخستین بار در این ورزشگاه به مشاهده بازی بین این دو تیم پرداختند، که نتیجه بازی نیز شکست تیم فوتبال میلان از تیم فوتبالی اینتر بود.

در ادامه در اولین بازی های لیگ قهرمانی اروپا بین تیم باشگاهی میلان و تیم باشگاهی سمپیردارنزه، تیم میلان در برابر بازی با تیم سمپیردارنزه شکست خورد. همین طور در تاریخ سال ۱۹۲۷ و در زود بیست ام ماه فوریه، اولین بازی بین المللی بین تیم های چک اسلواکی و تیم ایتالیا در این ورزشگاه انجام شد و این دو تیم در ورزشگاه سن سیرو با هم به رقابت پرداختند و در نهایت نتیجه بازی با تساوی دو تیم به پایان رسید، هم چنین تا به پایان رسیدن سال ۱۹۴۹ این ورزشگاه جزو خصوصی ترین اموال باشگاه فوتبالی تیم ایتالیایی میلان به حساب می آمد.

عکس های استادیوم سن سیرو را در کجا مشاهده کنیم؟

شما می توانید عکس ورزشگاه سن سیرو را با سرچ در جست و جو گر گوگل در قسمتی که تنها تصاویر و عکس هایی در رابطه با سرچ، روی صفحه بالا می آید را مشاهده کنید و همین طور با جست و جو در سایت های مختلف اعم از سایت های داخلی و یا خارجی که با سرچ لاتین می توانید آن ها را پیدا کنید، عکس ورزشگاه سن سیرو را به راحتی مشاهده کنید و همین طور نیز در مورد استادیوم اینتر اطلاعات مختصر و مفیدی را در سایت های مختلف مانند ویکی پدیا می توانید به دست بیاورید.

با سرچ کلید واژه هایی مثل ورزشگاه سن سیرو ویکی پدیا می توانید به اطلاعات زیادی راجع به این ورزشگاه دست پیدا کنید، هم چنین در صورت علاقه مندی نیز شما می توانید در اپلیکیشن های مختلف خارجی که امروزه همه دنیا از آن ها استفاده می کنند، مانند اپلیکیشن اینستاگرام و یا اپلیکیشن تلگرام با سرچ کردن عبارت ها و هشتگ های مرتبط با ورزشگاه سن سیرو به راحتی و به آسانی تصاویر بسیار زیادی از ورزشگاه اینترمیلان را مشاهده کنید. همین طور می توان گفت این عکس ها از زوایه های مختلفی گرفته شده اند، که دیدن آن ها می تواند علاقه مندان آن جالب باشد و همین طور نیز تصویر برداری هایی نیز انجام می شود که عکس آن ها در اینترنت وجود دارد و به وسیله دوربین های هوایی گرفته می شوند که تمام نمای بالایی ورزشگاه سن سیرو را به وضوح و با کیفیت عالی نشان می دهد.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

ورزشگاه سن سیرو از سه طبقه تشکیل شده است که ساختمان طبقه سوم آن برج هایی است که شباهت بسیاری به سیلندر دارد، ساخته شده است که از مزیت های ستون های طبقه سوم می توان این را گفت که این ستون ها دسترسی به جایگاه های مختلفی مثل بخش های سرویس دهی و جایگاهی را امکان پذیر می کنند‌ هم چنین می توان گفت که ساختار و ظاهر و طراحی طبقه سوم کاملا متمایز و جدا از دیگر ساختار ها و طراحی های دیگر طبقات می باشد. چهار عدد از این ستون ها سقف مشبک ورزشگاه سن سیرو را نگه داشته اند و هم چنین صندلی های این ورزشگاه به طوری خاص و ارگونومیکی کنار هم چیده شده اند که تماشا چیان و فوتبال دوستان بتوانند از نزدیک و به راحتی و آسانی بازی فوتبال خود را تماشا کنند.

برای راحت بودن بیشتر تماشا گران و هواداران تیم ها صندلی ها را نیز به رنگ های مختلفی در آورده اند که جایگاه ها بیش تر مشخص باشند. همین طور صندلی ها شماره گذاری شده اند که این موضوع هم برای راحت بودن تماشا گران می باشد. سقف ورزشگاه سن سیرو انحنایی دارد که مواد سازنده این سقف انحنا دار پلی کربنات می باشد که این امکان را به ورزشگاه می دهد که از تماشا گران محافظت کند، همین طور سیستم های گرمایشی ک سرمایشی مدرنی در ورزشگاه سن سیرو وجود دارد که در فصول مختلف مناسب می باشد و از دیگر امکانات ورزشگاه سن سیرو می توان به سیستم های روشنایی شناور ورزشگاه سن سیرو اشاره کرده که برای راحتی و دید بهتر تماشا گران نصب شده است.

مالک این ورزشگاه کیست؟

نخستین مالک ورزشگاه سن سیرو باشگاه فوتبال میلان بود که در سال ۱۹۳۶ باشگاه آث میلان ورزشگاه سن سیرو را به شهرداری شهر میلان فروخت و بعد از فروختن آن، مالک ورزشگاه سن سیرو به سرعت مجبور به گسترش استادیوم سن سیرو شد. زیرا هواداران باشگاه آث میلان روز به روز افزایش پیدا می کردند و این استادیوم برای طرف داران و هواداران این تیم بسیار کوچک بود، در نهایت مالک آن مجبور به باز سازی این ورزشگاه شد که می توان گفت امروزه ورزشگاه بزرگ ترین ورزشگاه ایتالیا محسوب می شود. استادیوم سن سیرو ایتالیا در حال حاضر یک از مجهز ترین و بهترین استادیوم های فوتبالی اروپا و ایتالیا می باشد که رویداد های بسیار مهمی را نیز میزبانی کرده است.

نوع چمن استادیوم سن سیرو چگونه است؟

چمن ورزشگاه سن سیرو، چمن هیبریدی است که از چمن طبیعی و فیبر چمن ترکیب شده است، در واقع چمن هیبریدی چمنی طبیعی است که تقویت شده می باشد و الیاف تقویت کننده مصنوعی با چمن طبیعی ترکیب شده و چمن هیبریدی تولید شده است، چمن هیبریدی بیش تر برای زمین های ورزشگاه ها و زمین هایی که برای آموزش رشته های مختلف ورزشی مثل راگبی و فوتبال آمریکایی و هم چنین برای باشگاه های فوتبال استفاده می شود. چمن هیبریدی هم چنین می‌ تواند برای کنسرت ها و دیگر اجتماعات مردمی نیز استفاده شود، در قسمت ریشه این نوع چمن، الیاف مصنوعی گنجانده شده است که ریشه چمن را قوی تر و هم چنین مستحکم تر نسبت به آسیب می کند و بسیار کاربردی و مناسب می باشد.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم سن سیرو برگزار شده اند کدامند؟

بسیاری از مسابقات مهم در این ورزشگاه معروف و مشهور ایتالیا برگزار شده است که ورزشگاه سن سیرو میزبانی آن ها را بر عهده داشته است که مهم ترین آن ها بازی های میلان و اینتر می باشد، اما در این ورزشگاه رویداد های مهم دیگری نیز برگزار شده است که این رویداد ها عبارت است از، مسابقات جام جهانی ۱۹۳۴ ایتالیا و مسابقات جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا هم چنین مسابقات جام ملت‌ های ۱۹۸۰ اروپا در ایتالیا و همین طور هم مسابقات بوکس و مسابقات راگبی نیز در این مرحله برگزار شده است و در نهایت می توان گفت در این ورزشگاه کنسرت های بسیار بزرگی نیز برگزار شده است.

سوالات متداول

 1. آیا چمن ورزشگاه سن سیرو طبیعی است؟

  چمن ورزشگاه سن سیرو، چمن هیبریدی است که از چمن طبیعی و فیبر چمن ترکیب شده است و در واقع چمن هیبریدی چمنی طبیعی است که تقویت شده می باشد و الیاف تقویت کننده مصنوعی با چمن طبیعی ترکیب شده و چمن هیبریدی تولید شده است.

 2. در چه سال هایی مسابقات جام جهانی در ایتالیا و در ورزشگاه سن سیرو برگزار شده بود؟

  مسابقات جام جهانی ۱۹۳۴ ایتالیا و مسابقات جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا در ورزشگاه سن سیرو انجام شده است.

 3. در ورزشگاه سن سیرو چه مسابقه هایی به غیر از فوتبال برگزار شده است؟

  در ورزشگاه سن سیرو به غیر از فوتبال مسابقه های راگبی و بوکس برگزار شده است.

 4. آیا تا به حالا در ورزشگاه سن سیرو کنسرتی نیز برگزار شده است؟

  در ورزشگاه سن سیرو به غیر از مسابقه ها و برنامه های ورزشی، کنسرت نیز برگزار شده است.

شما قبلا به این مطلب رای داده اید. 0 / 5. 0